Відділення серцево-судинної патології. Бути чи не бути?

В понеділок, 9 липня, у КМКЛ ШМД відбулася робоча нарада про хід проведення ремонтних робіт відділення серцево-судинної патології. В ході наради Дмитро Жовтуха, представник Замовника, КП “Інженерний центр”, у черговий раз підкреслив нездатність Генерального підрядника –  підприємства ТОВ “Варда спецбуд монтаж” –  забезпечити своєчасний документообіг. Як результат –  неможливість планування продовження ремонтних робіт і загроза зриву їх термінів.

Зокрема, не проведена попередня оплата на субпідрядну організацію, що наразі закінчує покрівельні роботи. Це створює ризики їх затягування аж до періоду дощів з усіма негативними наслідками, які вже мали місце минулої осені, коли значна частина лікарні була затоплена в результаті несвоєчасних і неадекватних дій будівельників на даху будівель.

Голова Громадської наглядової ради лікарні Анатолій Велімовський, що брав участь у нараді, також звернув увагу на проблеми з постачанням устаткування центрального стерилізаційного відділення, що має зробити Генеральний підрядник. Це також зриває терміни ремонту і ставить під сумнів можливість його закінчення у 2018 році, як планувалося раніше.

Викликає питання і закупівля іншого медичного устаткування, яке має бути встановлене у відремонтованих приміщеннях. За станом на 9 липня департамент охорони здоров’я КМДА, який повинен оголосити тендер на закупівлю, цю процедуру не розпочав. З урахуванням тривалості міжнародних торгів реальна поставка устаткування може відбутися лише взимку, що унеможливлює початок повноцінної роботи відділення цього року.

Раніше Київський міський голова Віталій Кличко повідомив про плани збільшення фінансування охорони здоров’я міста на 6 мільярдів гривен вже в 2018 році. Значна частина цих коштів має бути спрямована на закупівлю сучасного медичного устаткування для київських лікарень.