Відкритий лист

Київському міському голові Кличку В.В.

Відомий Інтернет-ресурс “Киеввласть” опублікував відкритого листа Голови Громадської наглядової ради КМКЛ ШМД (рос. – БСП) меру Києва Віталію Кличку щодо безпеки у київських лікарнях.

Нище публікуємо текс листа:

“Шановний Віталій Володимирович!

Від імені Громадської наглядової ради Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги щиро вдячний Вам за роботу керованої Вами адміністрації у сфері покращення стану та обладнання міських лікарських установ.

За останні кілька років почались ремонтні роботи у КМКЛ ШМД з облаштування нового приймального відділення з реанімацією і операційним блоком та центру серцево-судинної патології, придбано сучасне обладнання для приймального відділення, введено у експлуатацію нові МРТ і КТ.

Впевнений, що ця робота буде продовжуватися і надалі, а кияни вже найближчим часом відчують переваги медицини сучасного рівня.

Але сьогодні хотів звернутися до Вас з іншого приводу. Мова йде про безпеку лікарів та пацієнтів лікарні. Кілька днів тому ЗМІ інформували городян про шокуючий факт вбивства та поранення від руки іноземного громадянина двох киян. Але при цьому лише небагато хто знає, що за кілька годин до скоєння цих злочинів, цей маніяк з’явився в приміщенні приймального відділення КМКЛ ШМД.

За словами чергових лікарів, він щось шукав, придивлявся. І лише чітка робота охоронника лікарні, який відразу взяв підозрілу особу під свій контроль, супроводжував її коридорами приймального відділення і заспокоївся лише тоді, коли підозріла особа залишила територію, унеможливила трагедію в приміщенні лікарні. Можна лише здогадуватися про рівень шоку лікарів нічної зміни, коли вони впізнали цю особу, доставлену до лікарні з простріленою ногою працівниками поліції після скоєння злочинів.

Вірогідність того, що при відсутності охоронника, маніяк міг почати розмахувати ножем в приміщенні приймального відділення можна оцінювати як дуже велику. Якщо б маніяк пробрався на поверхи лікарні у відділення, де вночі знаходяться лише чергові лікар, медсестра та хворі, – навіть не можна уявити до якої кількості жертв це могло б призвести.

ГНР спільно з адміністрацією КМКЛ ШМД відразу відреагували на цей випадок, підсиливши охорону у лікарні та заборонивши відкривати двері у відділеннях у нічний період без застосування необхідних заходів безпеки.

Але питання безпеки лікарів та пацієнтів київських лікарень залишаться дуже проблемним. Відомі неодноразові випадки побиття медичних працівників неадекватними пацієнтами чи їх близькими, загроз лікарям і, навіть, спроби зґвалтування медсестер. Лише декілька з київських лікарень обладнані постами охорони, які дозволяють відразу реагувати на критичні чи загрозливі ситуації, як це сталося у КМКЛ ШМД у випадку з маніяком. Що стосується тривожної кнопки, яка є у всіх лікарнях, то період під’їзду патруля занадто великий, щоб запобігти незворотнім наслідкам.

Хочу наголосити, що охорону у приміщені КМКЛ ШМД було виставлено буквально за кілька тижнів до інциденту. А фінансування її йде не з міського бюджету, а зі спеціального фонду лікарні. В рамках розміру цього фонду видатки на охорону – значна цифра навіть для такої великої лікарні

А це значить, що інші, вкрай потрібні лікарні витрати, були відтерміновані. Менші ж лікарні просто не спроможні забезпечити власним коштом фінансування охорони.

Тому дуже прошу, шановний Віталію Володимировичу, приділити особливу увагу цьому питанню. Рішення можливе лише системне – виділення коштів міського бюджету на охорону київських лікарень і проведення єдиної тендерної процедури департаментом охорони здоров’я КМДА для всіх київських лікарень, що забезпечить потрібний рівень якості охорони. Такі витрати киянам будуть повністю зрозумілі – безпека містян має бути пріоритетом міської влади.

І ще. Прошу нагородити відзнакою Київського міського голови співробітника охоронної фірми «Шериф» Янкіна Олександра Леонідовича, професійні дії якого в ніч на 23 липня унеможливили вірогідні трагічні події на території Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги.

З повагою,

Анатолій Велімовський

Голова Громадської наглядової ради КМКЛ ШМД

 

 

 

 Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, Київська лікарня швидкої допомоги, Киевская больница скорой помощи, больница скорой помощи, БСП

Top