КМКЛ ШМД. Багато постраджалих і курс з врятування життя

Неділя, 7 жовтня, видалась для Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги (КМКЛ ШМД) шоковою у прямому та переносному сенсі. Перекриті приміщення, дим, постраджалі, поліціянти з ношами та лікарі групи протишокової палати, завдання яких — врятувати життя і поставити точний діагноз…

Курс “Підтримка життя під час травми”, що з 02 до 07 жовтня провели на базі Київської міської клінічної лікарні інструктори ГО “Захист патріотів”, завершився широкою симуляцією (навчанням) за участю лікарів КМКЛ ШМД та поліції.

Сценарій симуляції передбачав відпрацювання злагодженої роботи працівників поліції та медиків з надання першої домедичної (поліція) та першої медичної допомоги (медичний склад) 16 постраждалим в умовах, максимально наближених до реальних.

Завдання поліції – на місці надати першу домедичну допомогу, швидко та обережно транспортувати постраждалих до лікарні. Далі їх приймають 6 бригад лікарів шокової палати, що мали стабілізувати стан пацієнтів, встановити діагноз та доправити їх чи в реанімацію, чи в операційну.

Симуляція була надзвичайно реалістичною. Грім та гамір “допомагав” лікарям встановити діагноз, кілька “постраждалих” в “стані шоку” заважали поліціянтам та лікарям, “пацієнти” достовірно грали свої ролі жертв ДТП відповідно до ймовірного  діагнозу: хтось  намагався бігти, кричати, хтось жалівся на біль, хтось зовсім не реагував на зовнішні подразники.

Все це ускладнювало завдання та робило його максимально наближеним до реальності, але головним було відшліфувувати спільні дії та командну роботу.

Підвищення кваліфікаціїї — це завжди добре. Ми теж проводимо аналогічні навчання з залученням наших кращих фахівців. Але свіжий погляд, нові методики, прийняті у світовій практиці, дуже корисні. На мою думку, нинішній курс, що пройшли наші лікарі, був цінним напрацюванням командного духу, відточуванням спільних дій. У наших планах – продовження подібної роботи, – сказав головний лікар КМКЛ ШМД Олександр Ткаченко.

“У КМКЛ ШМД дуже великий досвід роботи у позаштатних ситуаціях, коли сотні пацієнтів практично одночасно чекають на допомогу”, – коментує голова Громадської наглядової ради лікарні Анатолій Велімовський. “Я бачив це на свої очі, коли у лютому 2104 року лікарня змогла надати допомогу чи не півтисячі постраджалих і тоді, одночасно, був задіяний чи не весь кадровий склад лікарні. Але сьогоднішній курс – це вивчення кращих світових практик, і дуже правильно зробили організатори, провівши його саме на базі КМКЛ ШМД”.

Нинішній курс, проведений за міжнародною програмою для лікарів UTLS-21, пройшли 24 лікарі анестезіологи, травматологи, хірурги. За допомогою американських сертифікованих інструкторів протягом шести днів вони опановували сучасні алгоритми і підходи, що дало змогу значно підвищити продуктивність та якість надання медичної допомоги в ситуаціях високого ризику.

Лекційні та практичні заняття викладали українські лікарі з досвідом роботи в екстремальних ситуаціях, а також медичні професіонали з США та Великої Британії. Згідно з програмою, кожен інструктор сформував команду з 4 слухачів і був її наставником на період проведення курсу.

Мета курсу – навчити українських лікарів спільним підходам до роботи з травмою, що базуються на активній командній роботі, – сказав в.о. медичного директора ГО “Захист патріотів” Максим Циганок. – Саме такі підходи широко застосовуються у міжнародній медичній практиці. Вони дозволяють зосередитися на лікуванні та більш ефективно вживати заходів з порятунку життя”.

Присутня на заході в.о. міністра охорони здоров”я Уляна Супрун з вдячністю відмітила високий професіоналізм лікарів КМКЛ ШМД та їх готовність фахово зростати, долучаючись до кращих світових медичних практик. “Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги — один з кращих в Україні медичних закладів швидкої допомоги. На мій погляд, досвід таких навчань повинен продовжуватися та розширюватися. Лікарі, що пройшли курс, самі мають ставати інструкторами, навчаючи інших”.

За словами пані Супрун, з 2019 року лікарі, що пройшли аналогічні курси, будуть отримувати додаткові бали як свідчення післядипломного навчання та підвищення рівня кваліфікації. “В цілому всі ці фактори будуть сприяти росту якості медичної допомоги нашим громадянам”, – сказала в.о. міністра охорони здоров”я.

Будьте здорові!

Автор: спеціально для Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, КМКЛ ШМД, міська клінічна лікарня швидкої допомоги, лікарня швидкої допомоги, швидка, БСП, Київська БСП, больница скорой помощи, БСМП, скорая помощь в Киеве, перша медична допомога, “Захист патріотів”, симуляція, навчання, світові медичні практики, поліція