Яблунева “Алея життя” в КМКЛ ШМД почала жити…

В суботу 3 листопада 2018р. на базі Київської міської клінічної лікарні (КМКЛ ШМД ) започатковано традицію створенння в Україні «Алеї життя», що увіковічнює пам’ять людей, що стали донорами та дали шанс на життя та здоров’я іншим людям.

Подібні акції проводять у всіх країнах з розвинутою трансплантологією. Нещодавно «Алея життя» з’явилась у Молдові, де цього року проводили Європейський День донорів органів. У багатьох клініках світу також існують стіни пам’яті, де пишуть імена кожної людини, яка після смерті стала донором. Таким чином суспільство висловлює подяку за врятоване життя. Уперше, подібне вшанування пам’яті пройшло і в Україні.

Організатори акції – голова ГО «Національний рух «За трансплантацію» Юрій Андреєв та головний лікар КМЛ ШМД Олександр Ткаченко – відкриваючи офіційну частину заходу, зазначили важливість таких акцій для всього українського суспільства. Адже у нашій країні, на жаль, трансплантологія розвивається надто повільно, хоча порятунку потребують тисячі українців.

Головний лікар КМКЛ ШМД Олександр Ткаченко, вважає, що в Україні є кадровий ресурс, щоб запустити процес трансплантації: «В Україні є фахівці високого класу, які таку допомогу готові надавати, однак ще необхідно прийняти підзаконні акти і створити електронні реєстри донорів і реципієнтів».

Голова Громадської наглядової ради КМКЛ ШМД Анатолій Велімовський відмітив важливість проведення подібних акцій за широкої участі громадскості та ЗМІ з метою формування позитивного ставлення суспільства до трансплантології та чину спасіння життя.

Символічна “Алея життя” має стати місцем, де кожен, хто втратив близьку людину, зможе знайти спокій. Висаджені дерева – це 14 яблунь, які щовесни цвістимуть, щороку приноситимуть плоди. Цим самим символізується вічне життя.

Участь у заході в КМКЛ ШМД взяли українці, що живуть із донорським органом чи стовбуровими клітинами: Андрій Дубик, Ігор Остапчук, Наталія Омельчук, Артем Мархай, Анастасія Хохлова, Олександр Саливон, Владислав Гутник, Ольга Волтовська, Євген Мальцев, Денис Кушнір.

До заходу приєдналися громадські та політичні діячі, телеведучі, зірки шоу-бізнесу: Наталія Бучинська, Андрій Данилевич, Дмитро Андрієць, Інна Силантьєва, Світлана Вишня; народні депутати Валерій Дубіль та Сергій Шахов.

Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, КМКЛ ШМД, міська клінічна лікарня швидкої допомоги, лікарня швидкої допомоги, швидка, БСП, Київська БСП, больница скорой помощи, БСМП, скорая помощь в Киеве, донорство, органи, трансплантація, трансплантологія, Алея, дерева, життя, донори, органи