Постраждала в ДТП видужує після місяцю боротьби за її життя. Щира подяка лікарям!

Діфузне аксональне пошкодження головного мозку, глибока кома – з таким діагнозом, після серйозної ДТП, бригада “швидкої” доставила дівчину до відділення інтенсивної терапії КМКЛ ШМД (завідуючий Малиш І.Р).

А вже через місяць пацієнтка впевнено почала одужувати.

Таке дивовижне зцілення стало можливе завдяки майстерності та досвіду лікарів. Перші три доби після аварії, реаніматологи без перебільшення не відходили від постраждалої – боротьба за її життя була дуже складною.

Дівчина знаходилась на пасажирському сидінні поруч із водієм, коли автомобіль на великій швидкості врізався в стовп. Вона не була зафіксована паском, тому при зіткненні не втрималась на місці, і фронтальна подушка безпеки, чиє призначення вберегти пасажира від травм, перетворилась на смертельного ворога. Дівчина отримала нищівний удар в голову, адже швидкість з якою подушка розгортається назустріч пасажиру дорівнює приблизно 300 км /годину. Удар такої сили та швидкості не менш небезпечний, ніж удар о жорсткі деталі інтер’єру автомобіля.

Як наслідок, молода жінка отримала важку черепно-мозкову травму – дифузне аксональне пошкодження. Дуже небезпечний вид травми, адже врятувати життя постраждалому, відновити колишній стан та активність головного мозку вдається далеко не завжди.

Дівчину було підключено до апарату ШВЛ, за допомогою спеціального датчика постійно вимірювався внутрішньочерепний тиск, і в залежності від його показників проводилась корекція інтенсивної терапії. Сучасними моніторами контролювався мозковий кровообіг, робота серцево-судинної системи, інші функції організму.

“Близько двохсот показників, які ми отримували в межах норми цілодобово. Це дуже великий об’єм роботи, – розповів Ігор Ростиславович Малиш. Перші дні техніка кожні 5-10 хвилин сигналізувала, що життя пацієнтки у небезпеці і негайно потрібна допомога. Щойно вдавалось нормалізувати один показник, як через кілька хвилин інший падав до критичної межі, і потребував корекції. І вдень, і вночі наші лікарі не відходили від дівчини – підтримували її життя”, – поділився завідуючий відділенням.

На фото – Малиш І.Р., завідуючий відділення інтенсивної терапії, доктор медичних наук.

Тільки на четверту добу стан хворої вдалося стабілізувати, з’явилась позитивна динаміка. І вже через три тижні дівчина вийшла із коми: відновилась свідомість, з’явились перші рухи, вона вперше посміхнулась. Молода жінка почала одужувати, і прогнози лікарів щодо її майбутнього дуже позитивні. Вона зможе повністю відновитись та повернутись до повноцінного життя.

Вітаємо пацієнтку лікарні із цією чудовою новиною, а Вам бажаємо здоров”я та пильного ставлення до нього: пристебнутися паском безпеки — це насправді дуже просто!

Безпечної Вам дороги, бережіть життя своє та своїх близьких.

Ще раз! Не збувайте про паски безпеки!

Трохи сумної статистики:

За офіційними даними Національної поліції України, щорічно на дорогах України гинуть не менше 3 тисяч 500 осіб і травмуються не менше 35 тисяч. Тобто кожен день в ДТП гине мінімум дев’ять осіб. За показниками аварійності та тяжких наслідків дорожньо-транспортних пригод Україна “лідирує” серед європейських країн.

Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, КМКЛ ШМД, міська клінічна лікарня швидкої допомоги, лікарня швидкої допомоги, швидка, БСП, Київська БСП, больница скорой помощи, БСМП, скорая помощь в Киеве, ДТП, травми, паски безпеки