Олександр Ткаченко виступив на конференції з питань трансплантології в Україні

13 листопада в Києві відбулась масштабна науково-медична конференція “Трансплантологія в Україні: проблеми та шляхи її вирішення”, в якій взяли участь представники Київської міської клінічної лікарня швидкої медичної допомоги — Головний лікар Олександр Ткаченко та Голова Громадської наглядової ради лікарні Анатолій Велімовський.

Олександр Ткаченко виклав своє бачення проблем розвитку трансплантології в Україні на нинішньому етапі у зв’язку з вступом в дію з 1 січня 2019 року нового закону в цій царині.

У конференції також взяли участь представники медичної, юридичної та журналістської спільноти. За підсумками конференції учасники зійшлися на наступному:

Оскільки станом на сьогодні, не виконані умови для застосування норм Закону “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини” від 17.05.2018 року, що має вступити в дію з 01.01.2019 закону, з 1 січня 2019 року може виникнути вкрай проблемна ситуація – лікувальні заклади не зможуть проводити трансплантації за нормами Закону від 1999 року, а для надання медичних послуг за новим Законом не буде необхідної нормативної бази.

Ми вважаємо, що єдиним шляхом вирішення цієї проблеми є звернення до Верховної Ради України з вимогою щодо вжиття заходів про відтермінування введення в дію Закону “Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини” від 17.05.2018 року на строк, необхідний для розробки та прийняття необхідних підзаконих актів та створення реєстрів.

Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги, КМКЛ ШМД, міська клінічна лікарня швидкої допомоги, лікарня швидкої допомоги, швидка, БСП, Київська БСП, больница скорой помощи, БСМП, скорая помощь в Киеве, донорство, органи, трансплантація, трансплантологія, конференція життя, донори, органи, закон