ОФІЦІЙНА ЗАЯВА щодо нібито епідемії COVID 19 у КМКЛ ШМД

Щодо інформації деяких ЗМІ про нібито епідемію COVID 19 у Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги (КМКЛ ШМД).

Керівництво лікарні має заявити наступне:

В лікарню поступають хворі з різними діагнозами. Буває, що тестування пацієнтів на наявність коронавірусної інфекції дає позитивний результат. Для таких хворих у ЛШМД створено окрему зону, де їх лікують за діагнозом, який став причиною направлення в КМКЛ ШМД, після чого за першої ж можливості у стані здоров’я пацієнта перенаправляють в профільний інфекційний медичний заклад.

У випадках необхідності надання ургентної допомоги ризик того, що пацієнт є носієм коронавірусної інфекції, звісно є, і лікарі добре усвідомлюють це. Там, де ризик зараження дуже високий, медичні працівники згідно зі світовими стандартами забезпечені всім необхідним для мінімізації зараження.

На сьогодні в лікарнях з діагнозом «коронавірусна інфекція» знаходяться четверо працівників КМКЛ ШМД. З них двоє –  в Олександрівський лікарні (лікар-кардіолог і санітарка), ще двоє працівників лікарні госпіталізовані за місцем проживання у Чернігівській області.

Ще 16 працівників лікарні, що працюють у відділеннях травматології, політравми і кардіології знаходяться в самоізоляції. У декого підтверджено COVID 19 але на сьогоднішній день без клінічних проявів.

Відділення кардіології, де стався спалах хвороби наразі зачинено, в ньому проведені заходи з санітарної дезінфекції.

Вчора у лікарні була проведена перевірка з боку епідеміологічних служб. Фахівці-епідеміологи високо оцінили рівень організації роботи лікарні по протистоянню можливому розповсюдженню  COVID 19 та надали свої рекомендації.

Тестування працівників лікарні проводиться згідно показів та без обмежень як експрес-тестами, так і ПЦР-діагностикою. Будь-який медичний працівник, що має характерні для COVID 19 симптоми чи контактував з пацієнтом та колегою, у яких підтверджено вірус, може здати аналіз у КМКЛ ШМД.

Хочемо ще раз донести до шановних журналістів, що медичні працівники, звісно, є головною групою ризику для зараження COVID 19. З самого початку пандемії керівництво лікарні, розуміючи подібну небезпеку, провело системні роботи з організації відповідного приміщення для лікування хворих, що окрім основних проблем зі здоров’ям, з якими вони потрапили до ЛШМД, заражені ще й на коронавірус. Але у випадку з подібною інфекцією не може бути застрахований жоден медичний працівник. Нажаль, те що мало статися, сталося.

Але, говорити про епідемію COVID 19 у КМКЛ ШМД – це, м’яко кажучи, перебільшення. Просимо ЗМІ користуватися лише перевіреною інформацію, яку можна отримати у керівництва лікарні.

Лікарня працює у звичному для себе режимі.