Телефони відділення:
Нікішаєв Володимир Іванович
НікішаєвВолодимир Іванович
Завідувач відділення
Ендоскопіст вищої кваліфікаційної категорії, хірург вищої кваліфікаційної категорії, д.мед.н., заслужений лікар України
Стаж: 38 років

Відділення розташоване на 1-му поверсі лікарні. У відділенні працюють 6 лікарів, серед яких – 1 доктор медичних наук та 1 кандидат медичних наук, 3 лікарі вищої кваліфікаційної категорії
Відділення надає цілодобову допомогу, зокрема верифікацію джерел кровотечі та ендоскопічний гемостаз, обстеження пацієнтів з гострими хірургічними захворюваннями черевної та грудної порожнини, видалення сторонніх тіл. За 25 років існування відділення тут проведено понад 200 тис. діагностичних досліджень, маніпуляцій та малоінвазивних операцій.

В структурі відділення є кабінет дослідження шлункової секреції та дуоденального зондування, де проведено понад 21 тис. досліджень.

Наші лікарі розробили нові методики ендоскопічного гемостазу, нові способи склеротерапії при варикозних кровотечах, технологію лікування ахалазії стравоходу, методики покращення виявлення та видалення неоплазій шлунково-кишкового тракту, нові інструменти. Велика кількість з цих технологій була запроваджена в багатьох обласних центрах України. Впровадження нових технологій при лікуванні пацієнтів з шлунково-кишковими кровотечами в лікарні, а надалі і в інших центрах по лікуванню цієї патології, дозволило значно знизити хірургічну активність і летальність не тільки в лікарні, а й у більшості міст України. В останні десятиліття багато розробок направлено на виявлення і ендоскопічне видалення неоплазій шлунково-кишкового тракту.

Лікарі відділення надають консультативну та медичну допомогу пацієнтам Києва та всієї України. Вони є членами Всеукраїнської асоціації ендоскопістів (ВАЕ), яка, у свою чергу, є членом Європейського товариства гастроінтестинальної ендоскопії – ESGE та Всесвітньої організації ендоскопії травного тракту – WEO (OMED). Завідуючий відділенням Нікішаєв В. І. є президентом ВАЕ.

Наші фахівці неодноразово стажувалися за кордоном (у Польщі, Франції, Голландії, Японії, Данії, Італії, Іспанії, Німеччині, Південній Кореї, Словаччині). Вони беруть активну участь у багатьох всеукраїнських та міжнародних медичних форумах. На їх рахунку – понад 270 доповідей та численні майстер-класи.

• Діагностичні дослідження

• езофагогастродуоденоскопія
    • бронхоскопія
    • гастродуоденоскопія дуоденоскопом
    • ректосигмоскопія
    • колоноскопія
  • Ендоскопічні операції (мініінвазивні ендохірургічні втручання)

• видалення сторонніх тіл
    • балонна дилатація звужень стравоходу, дванадцятипалої кишки, товстої кишки, анастомозів
    • поліпектомія, абляція аденом
    • склеротерапія, кліпування, лігування варикозно розширених вен стравоходу та шлунка
    • зупинка кровотечі (із застосуванням діатермо- [у різних модифікаціях], аргоноплазмової- коагуляції, кліпування, лігування)
    • абляція судинних аномалій
    • реканалізація шкт при пухлинах та стриктурах
    • стентування
    • папілосфінктеротомія
    • балонна дилатація папіли
    • видалення конкрементів з холедоху
    • літотрипсія
    • чрезшкірна ендоскопічна гастро-, дуодено-, єюностомія
    • гастро-, дуодено-, цистостомія
    • видалення підслизової пухлини
    • ендоскопічна резекція слизової оболонки при неоплазіях шлунково-кишкового тракту
    • ендоскопічна дисекція в підслизовому шарі при неоплазіях шлунково-кишкового тракту
  • Ендоскопічні маніпуляції

• взяття матеріалу на цитоморфологічне дослідження
    • введення лікарських препаратів
    • хромоскопія
    • проведення уреазного тесту
    • введення зонда для ентерального харчування
    • санаційна бронхоскопія з внутрішньобронхіальною
    • інстиляцією під місцевою анестезією
    • видалення стентів, дренажів та протезів
  • Наші досягнення

На базі ендоскопічного відділення були впроваджені інноваційні методики і останні досягнення ендоскопічних технологій. Так, вперше в Україні були застосовані:

• балонна дилатація звужень стравоходу, дванадцятипалої кишки, анастомозів
    • проведення досліджень і втручань під тотальною
    • інтравенозною анестезією
    • ендоскопічне кліпування
    • аргоноплазмова коагуляція
    • радіочастотна коагуляція
    • відеоендоскопія з високою розподільною здатністю;
    • відеоендоскопія з функцією збільшення в 270 крат
    • електронна хромоскопія
    • черезшкірна ендоскопічна гастростомія
    • резекція слизової оболонки та дисекція в підслизовому шарі;
    • тотальна хромоскопія.
  • Лікарі відділення