Відділення інтенсивної терапії загального профілю

Телефон відділення:
(044) 527-69-78
Малиш Ігор Ростиславович
МалишІгор Ростиславович
Завідувач відділення
Хірург вищої кваліфікаційної категорії, заслужений лікар України, Лауреат Державної премії України в галузі науки та техніки, д.мед.н., професор
Стаж: 37 років

Відділення інтенсивної терапії загального профілю складається з трьох функціональних частин: протишокової палати, відділення інтенсивної терапії та анестезіологічної служби. Тут працює 46 лікарів-анестезіологів, зокрема 29 – вищої кваліфікаційної категорії.

Протишокова палата для екстреної медичної допомоги розташована на 1-му поверсі у приймальному відділенні. Сюди доставляють хворих та постраждалих у тяжкому та критичному стані: пацієнтів з порушенням життєво важливих функцій (функції дихання, кровообігу тощо), а також пацієнтів з порушенням свідомості та у стані клінічної смерті. Упродовж 2017 року тут було надано допомогу близько 2800 хворим та постраждалим. У бригаді лікарів протишокової палати працюють анестезіолог, нейрохірург, хірург, травматолог, кардіолог, фахівець з ультразвукової діагностики.

Служба інтенсивної терапії розташована біля протишокової палати та операційних. Відділення інтенсивної терапії займає 4 блоки на 24 хворих – це найбільше відділення інтенсивної терапії в Україні. Догляд за хворими забезпечують 77 медичних сестер. Багато наших лікарів та медичних сестер пройшли стажування у відомих клініках Лондона та Відня.

Відділення оснащене найсучаснішою медичною технікою: апаратами штучної вентиляції легень виробництва США, моніторами для оцінки стану гемодинаміки та функції зовнішнього дихання, моніторами вимірювання внутрішньочерепного тиску, мобільними рентгенологічними апаратами та УЗД,  апаратами для швидкого зігрівання або охолодження пацієнтів. Упродовж 2017 року тут було проліковано понад 3100 хворих та травмованих, що можна зіставити з аналогічними результатами у провідних клініках Європи.

Анестезіологічна служба  щороку проводить близько 10 тисяч анестезій при оперативних втручаннях, включаючи хірургічні, нейрохірургічні, травматологічні операції, операції на судинах, тощо.

Результати наукових досліджень наших лікарів представлені у вітчизняних та закордонних фахових виданнях, а також освітлені в доповідях на міжнародних конгресах по анестезіології та інтенсивній терапії.

На базі відділення працюють співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО ім. П.Л. Шупика, Української військової медичної академії та Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

• Лікарі відділення