Відділення трансфузіології (переливання крові)

Телефон відділення:
(044) 527-69-60
Шабельник Петро Володимирович
ШабельникПетро Володимирович
Завідувач відділення
Трансфузіолог вищої кваліфікаційної категорії

 

Розклад роботи:

Понеділок – четвер:    9.00 – 15.00

П´ятниця:                   9.00 – 12.00

Субота, неділя      –     вихідні

 

Відділення розташоване на 1-му поверсі адміністративного корпусу; розраховано на щоденний прийом близько 50 донорів. Медогляд донорів  проводить ціла низка лікарів: трансфузіолог, кардіолог, терапевт, лікар-лаборант. За потреби забезпечується консультативна допомога дерматовенеролога та інфекціоніста. Проводиться перед- та післятестова консультація донорів, забезпечується комплектація донорів згідно установчих вимог.

Cеред осіб, які виявили бажання бути донорами, щорічно в середньому у відділенні здають кров близько 2500 осіб. В основному це родичі хворих та постраждалих або кадрові донори. Відділення заготовляє 1000–1200 л донорської крові щороку, отримує з неї компоненти (еритроцити та свіжозаморожену плазму), які перед використанням  проходять 100% обстеження (скринінг) на базі  Київського міського центру крові  (КМЦК ) на гепатити В, С, СНІД та сифіліс.

Завдяки відділенню трансфузіології наша лікарня завжди має можливість не лише надавати пацієнтам достатню трансфузійну медичну допомогу, а й проваджувати та оцінювати власний гемонагляд – контрольований рух якісних компонентів крові упродовж всього шляху: від моменту заготівлі до ліжка пацієнта та навпаки.

 

 • Пам’ятка для донорів

  1. Особа, яка виявила бажання бути донором, повинна при собі мати документ, що посвідчує її в закладі служби крові (установі переливання крові) та дає можливість провести її ідентифікацію згідно з Єдиним донорським реєстром (зазвичай паспорт громадянина України або водійське посвідчення з техпаспортом).
  2. Безпосередньо перед кровоздачею донор зобов´язаний прийняти “донорський сніданок”, який виключає жирну та молочну їжу.

  Потенційний донор повинен знати про стан свого здоров´я і надати можливість його оцінити лікарю, який проводить медогляд перед здаванням крові та аналізує додаткову інформацію, яку можна отримати з медичних джерел.

 • Перелік медичних послуг

  1. Прийом, передтестова консультація та комплектація донорів (безоплатних) на хворих та потерпілих КМКЛШМД, оформлення довідок.
  2. Заготівля донорської крові та отримання з неї компонентів (еритроцитної маси та свіжозамороженої плазми) згідно з технологічними регламентами та стандартними операційними процедурами.
  3. Скринінг (обстеження) донорської крові на гепатит (В ,С), СНІД, сифіліс на базі КМЦК.
  4. Післятестова консультація донорів та додаткова консультативна допомога інших суміжних спеціалістів (якщо потрібно).
  5. Забезпечення компонентами крові хворих та потерпілих, які отримують стаціонарне лікування в КМКЛШМД.
 • Лікарі відділення

  Білогривенко Сергій Гориславович
  БілогривенкоСергій Гориславович
  Відділення трансфузіології
  Кардіолог вищої кваліфікаційної категорії
  Стаж: 30 років
  Донець Віталій Петрович
  ДонецьВіталій Петрович
  Відділення трансфузіології
  Терапевт вищої кваліфікаційної категорії
  Стаж: 16 років
Top